Тенис България Григор Димитров

Тенис България Григор Димитров! В тази статия ще бъдат показани изминали събития на българския номер едно, с едни от най – големите имена в историята на тениса. Днес той загуби отново от световния номер едно Рафаел Надал. По долу ще получите още информация, относно днешния мач.

Участието на Григор на турнира в Синсинати (САЩ), 2017г.

Това е турнирът, в който българинът пожъна успех, печелейки финалния мач. Първата му среща беше срещу испанеца Фелисиано Лопес, която Гришо спечели с 2 на 0 сета. На втората, той надви аржентинеца Хуан Мартин дел Потро, обезателно с 2 на 0 сета. Със същия резултат той надви и японеца Юичи Сугита. На полуфинал Григор се изправи срещу американеца Джон Иснър, също с 2 на 0 сета, а финалния мач изигра с австриеца Ник Кирьос, с поредното 2 на 0.

Участието на Григор в турнира US Open (САЩ), 2017г.

Това е един слаб за българина турнир, в който той изигра едва два мача. Първата му победа е срещу чеха Вацлав Сафранек с 3 на 0 сета. За съжаление не успя да победи в среща номер две, като загуби от руснака Андрей Рубльов с 3 на 0.

Участието му на турнира ATP 500 в Пекин (Китай), 2017г.

Един турнир, в който българският номер едно показа много умения, както и че е добре физически и психически подготвен. За огромно нещастие не успя да спечели, тъй като на пътя му застана испанецът Рафаел Надал и го елиминира в полуфинален мач с 2 на 1 сета. Преди срещата си с Надал, Гришо надви Дамир Джумхур, Хуан Мартин дел Потро и Роберто Баутиста-Агут.

Участието на турнира в Шанхай (Китай), 2017г.

Това е последният изигран за Григор турнир. В него той достигна до четвъртфинал. Причината отново беше съперникът му Рафаел Надал. Днес испанеца отново победи Димитров с 2 на 1 сета. Предните двама, които Гришо елиминира бяха американецът Райън Харисън (1-2) и американецът Сам Куери (0-2). Спечелването на турнира, можеше да донесе на българина шесто място в световната ранглиста.